• 64°
franklin county times

East Central awards 410 diplomas, certificates

By Staff
NEWTON COUNTY: Kimberly Brackeen, Kristy Haygood and Rebecca Massengale, all of Chunky; Kristen Averett, Atoyia Bagley, Corey Cater, Jason
Chickaway, Judd Easom, Mark Engram, Elray King, Johnny Moore, Emily Stephens and Terrance Williamson, all of Conehatta; Charles Addy, Stephen
Airhart, Kris Amis, LeeAnn Barrett, Emily Boggan, Natalie Boggan, Rebecca Bradshaw, Michael Brand, Patrice Brown, Tanya Burroughs, Jessica Chaney,
Sherri Ezell, Justin Gardner, Kelli Harris, Jason Holmes, Sarah Johnston, Deborah Lucroy, Lucas Majure, Carrie Massey, Blake McMullan, Kathy Moulds, Craig Ozborn, Monica Patrick, James Ryals, Mae Walker and Joseph Wright, all of Decatur; Sonya Butler, Kristin Cleveland, Thomas Cleveland, Kelly Cluff, Demetra Dawkins, Terri Fleming, Michael Johnson, Sarah Johnson, Joshua McCullough, Tomi Mize, Jimmie Pete, Roy Pete, Jennifer Robinson and Joseph Skinner, all of Hickory; Curtis Blackburn, Melissa Dukes and Melanie Robinson, all of Lawrence; Ernest Brown, April Burke, Jennifer Crabtree, Crystal Fredrick, Karla McMahan, Bridget Minor, Margaret Mott, Joshua Sanders and Vicky White, all of Little Rock; Patrick Anderson, Regina Arrington, Teri Baucum, Crystal Bonner, Portia Campbell, Nicole Finley, Rena Ford, Jessica Hamm, Selma Johnson, Maleca Merrell, Tamara Muir, Alberta Norman, Marion Payne, Charlie Poole, Matthew Roebuck, Aaron Sibley, Carolina Skinner, Adrea Smith, Andrea Smith, Willard Stephens, Gloria Vargocko, Ashley Walters and Shawn West, all of Newton; and Amy Burgin, Sandra Chappell, Patty Chickaway, Mary Gordon, Robert Hodge, Alisa Jones, Leslie Mangrum, Josh Robinson, Bettye Russell, Alisa Stewart, Jessica Strickland, Heather Sumrall, William Terrell and William Wade, all of Union.
SCOTT COUNTY: Lisa Adcock, James Brunson, Evelyn Butler, Andrew Chambers, Heather Cushman, Melissa Everett, Rhonda Everett, Kimberlyn
Gammage, Earl Gray, Johnny Gunn, Shonette Harper, Amanda Hughes, Ashley Jones, Constance Nick, Christa Nickson, Tina Pace, Erick Parker, Percy Parker, Tina Patel, Shelly Riser, Angela Rushing, Dorise Sanders, Lance Sigrest, Corey Turner, Charles Walker, Wendy Williamson, Melissa Yarbrough and Cedric Young, all of Forest; Paula Pinter, Harperville; Shanetha Cox, Christy Jones, Chrishna Mayfield, Delephine Mayfield, Samantha Stroud and Kimberly Wooten, all of Lake; Orlando Chisolm, Leanne Earls, Samantha Goss, Angela Hayman, Wendy Huff, Jennifer Johnson, Alonzie Lyles, Ashley Pierce, Amy Turner and Christin Wood, all of Morton; Richie Boozer, McKenzie Mack and Laddie Smith, all of Pulaski; Georgia Barrett, Jason Myers and Tammy Stokes, both of Sebastopol; Elba Davidson and Victor S. Mitchell, both of Walnut Grove.
WINSTON COUNTY: Barbara Brown, Brandy Burnett, Wesley Coleman, Jareel Combest, Brandi Crowell, Kenneth Culberson, Adam Daniel, Wanda
Drewry, Daphne Fulton, Christopher Hardin, Quantrell Harris, Ree Hickman, Crystal Hopkins, Derek LaDuane Hopkins, Felcia Hopkins, LaKendrick Houston, Borris Hunt, Mary Ingram, Scott Livingston, Robert McQueen, Sean Patridge, Marci Patterson, Alicia Pearson, Margo Porter, Justin Reed, Detrick Sanders, Dameyon Shields, Michael Smith, Matthew Snow, Maria Thompson and Andrea Woods, all of Louisville; and Kristi Moore and Jonathan Stevenson, both of Noxapater.
Out-of-district
CLARKE: Keitha Smith, Enterprise; Veronica Adams, Quitman; Brittany Boney, Shubuta; and Billy Harris, Stonewall.
CLAY: Harold Thompson, West Point.
COVINGTON: Michael Thompson, Collins.
JASPER: Jessica Evans, Bay Springs; Robert Richardson, Enterprise; Benjamin Dear, Hickory; William Hicks, Sharee Ross and Curtis Washington, all of Louin; Elizabeth Hicks and Letitia Pittman, both of Pachuta; and Krystal Reynolds and Jimmy Reynolds, both of Rose Hill.
KEMPER: Sandie Hickman, Philadelphia.
LAUDERDALE: Romelda Hunter, Bailey; Benjamin Boyette, Jr., Mattie Brown, Edna Clark, Raphael Goodwin, Pamela Randall, Amy Robinson and Gina
Elizabeth Wall, all of Meridian; and Kristi H. Alexander, Collinsiville.
OKTIBBEHA: Halton Davis III, Sturgis.
RANKIN: Bevin Rieger, Pearl.
SMITH: Alicia Purvis, Morton.
Out-of-state
ALABAMA: Sasha Lilly, Columbiana; Holly Turner, Needham.
ARKANSAS: John Copeland, Emerson.
NORTH CAROLINA: Phillip Lewis, Fayettville.
Out-of-country
SLOVAKIA: Anna Udicova, Presov.

x